Tarptautinė jogos diena Lietuvoje

Tarptautinė Jogos Diena – tai nuo 2015 m. Lietuvoje ir visame pasaulyje minima diena, skirta jogai ir sveikatingumo puoselėjimui. Jogos Dienos misija – joga visai žmonijai arba proga supažindinti žmones su įvairiomis dvasinėmis ir fizinėmis natūralios sveikatos palaikymo metodikomis bei paskatinti žmonių sąmoningumą sveikam ir harmoningam gyvenimui kurti.

2015 m. birželio 21 d. Lietuva kartu su dar 176 pasaulio šalimis pirmą kartą minėjo tarptautinę jogos dieną. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos (JTGA) patvirtintą šventę Lietuvoje kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas. Pirmasis renginys vyko visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje, Tauragėje, Marijampolėje, Pasvalyje, Utenoje, Biržuose, Visagine, Nidoje. Trylika miestų ir miestelių siekė užfiksuoti Lietuvos rekordą. Buvo stebimas didžiausias jogos dalyvių skaičius, vienu metu atliekantis medžio pozą.

Nuo 2015 metų iki dabar kasmet vyksta Tarptautinės Jogos Dienos minėjimas pagrindiniuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Vis labiau populiarėjant jogai Lietuvoje ir pasaulyje – renginys gerokai išplito už Indijos konsulato ir pagrindinių jogos mokyklų Lietuvoje. Dabar bene kiekvienas jogos mokytojas sveikina savo draugus ir mokinius su šia diena, bei dažnai atskiros jogos studijos savarankiškai organizuoja šios dienos paminėjimus nemokamu jogos užsiėmimu ar paskaita parke.

Be jokios abejonės “Tarptautinė Jogos Diena” yra graži kasmetinė tradicija, suburianti įvairių jogos mokyklų bei kitų sąmoningumo ir natūralaus sveikatingumo mokyklų atstovus pristatyti savo mokymą plačiajai visuomenei, bei visuomenę supažindinti su joga ir jos teikiama nauda.