2014 m. Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi sakydamas kalbą JT Generalinės Asamblėjos 69-ojoje sesijoje pasiūlė paskelbti birželio 21 dieną kaip Tarptautinę Jogos Dieną. Tarptautinė jogos diena pirmą kartą buvo paminėta 2015 m. ir nuo tada švenčiama visame pasaulyje kasmet.

Joga yra sveiko ir laimingo gyvenimo disciplina, apimanti fizinius pratimus, arba asanas, kvėpavimo praktikas ir meditaciją, taip pat senovinę išmintį, kaip gyventi išorinio pasaulio kasdienybėje, bei būdus kaip patirti vidinį pasaulį ir eiti gilyn į save.

Joga kilusi iš Indijos, manoma mažiausiai prieš 5 tūkstančius metų. Pati žodžio joga šaknis – “yuj” reiškia vienyti. Vertingos jogos žinios būdavo perduodamos iš lūpų į lūpas, mokytojo mokiniui, kol neatsirado pirmieji jogos filosofijos užrašyti šalitniai, tokie kaip Patandžali Joga Sutros, Joga Sara Upanišados, Hatha Yoga Pradipika ir kiti.

Šiais laikais joga plačiai paplito visame pasaulyje kaip sveikatinimo, geresnės savijautos priemonė, bei kitiems – nuoširdus būdas gilintis į save ir eiti dvasiniu keliu.

Pasaulio sveikatos organizacija pripažino stresą bei psichologinę sveikatą kaip vieną didžiausių šiuolaikinio žmogaus problemų, su kuria susiję ir daugelio kitų ligų išsivystymas. Todėl vis daugiau ir daugiau žmonių ieško būdų, padedančių natūraliai kovoti su kasdieniniu stresu, gyventi sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Todėl joga įgauna vis daugiau ir daugiau pripažinimo ir reikšmės visame pasaulyje ir birželio 21 dieną – plačiai minima kaip Tarptautinė Jogos Diena. Tarptautinės Jogos Dienos šūkis yra “Joga žmonijai“, akcentuojant „tvaraus gyvenimo būdo, harmonijoje su mūsų Žemės planeta, propagavimą“.

Skaitantiems angliškai labai rekomenduojame paskaityti nuostabų stripanį BBC tinklapyje: https://www.bbc.com/sport/get-inspired/32380383